Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Guzek w mosznie po zabiegu sprowadzenia jądra

Witam! W 2008roku miałem sprowadzane jądro do moszny. Mam 18 lat. Od pewnego czasu zauważyłem niewielką kuleczkę (ok.3,4 mm) przy prawym jądrze, nie boli. Nie wiem czy to nie jest związane z operacją. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Trudno mi określić dokładnie co to może być bez bezpośredniego badania. Taka zmiana może być całkiem niezależną sprawą w stosunku do przebytego zabiegu. Może to jakiś przyczepek jądra lub najądrza, może drobna torbiel, może np. zwłókniały żylak powrózka nasiennego. Trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z urologiem.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy