Bolesny guzek na lewym jądrze

Witam od kilku miesiecy mam guza na kewym jądrze i jak podnosze to mnie boli co to moze byc Tomek
Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ciężko określić tylko na podstawie tego opisu co Panu dolega. Taka zmiana może być: torbielą najądrza /szczytu jądra, może być jakimś zwłókniałym żylakiem powrózka nasiennego lub np włókniakiem ( raczej zmianą łagodną, nienowotworową). Aby wykluczyć proces nowotworowy złośliwy wstępnie należałoby oznaczyć poziom beta-HCG (frakcja beta gonadotropiny kosmówkowej) i AFP (alfafetoproteiny) oraz wykonać USG jąder. Proszę zatem skonsultować się z urologiem celem badania bezpośredniego oraz ustalenia dalszego planu terapeutycznego . Pozdrawiam