Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Guz na jądrze

Witam!

Mam 26 lat i guz na lewym jądrze, a dokładnie w okolicach najądrza. Guz jest wielkości ziarnka grochu i bardzo twardy. Po ściśnięciu bardzo silny tępy ból podbrzusza i kłucie w okolicach lewej nerki. Guz znalazłem około 3 miesiące temu. Niestety nie mam na tą chwilę ubezpieczenia zdrowotnego, więc wszystko będę musiał załatwić prywatnie. W związku z tym mam pytanie, czy powinienem wykonać sobie jakieś markery nowotworowe (jakie? chciałbym je i tak wykonać dla świętego spokoju) i ewentualnie, jakie inne badania? Do jakiego specjalisty mam się udać czy do androloga czy urologa? Chciałbym mieć zrobione jakieś badania zanim pójdę na pierwszą wizytę. Powinienem się martwić, że to może być rak, czy może jakaś inna przypadłość? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie
Zaniepokojony pacjent

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Taka zmiana w pierwszej kolejności może być torbielą najądrza lub szczytu jądra, może jakimś zwłókniałym żylakiem powrózka nasiennego, może włókniakiem. Czyli raczej zmianą łagodną, nienowotworową. Aby wykluczyć proces nowotworowy złośliwy wstępnie należałoby oznaczyć poziom beta-HCG (frakcja beta gonadotropiny kosmówkowej) i AFP (alfafetoproteiny) oraz wykonać USG jąder. Z tymi wynikami dopiero skonsultować się z urologiem.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy