Galaretowata narośl za lewym jądrem

Dzisiaj podczas kąpieli wykryłem pewną galaretowatą „narośl” lub zgrubienie pod/za lewym jądrem. Wspomniana struktura jest elastyczna i zdolna do przemieszczenia pod naciskiem. Skoncentrowana jest „za jądrem”. Na dotyk wygląda to jak splot pewnych naczyń lub nagromadzenie elastycznej „masy”. Nie odczuwam ani nigdy nie odczuwałem żadnego bólu z tego powodu. Ponadto, nigdy przedtem nie spotkałem się z takim problemem. Jestem w stałym związku i współżyję z moją partnerką. Prawe jądro jest bez żadnych objawów. Gdy tylko zauważyłem wspomnianą „narośl”, bardzo się zaniepokoiłem. Pragnę wybrać się jak najszybciej do urologa, lecz problem w tym, że aktualnie przebywam poza granicami kraju. Czy z diagnozą problemu mogę poczekać ok. miesiąca? I czy mają Państwo jakiekolwiek rady/sugestie/podejrzenia w stosunku do wspomnianego problemu? Proszę wybaczyć za ubogą terminologię medyczną. Czułbym się niezmiernie zobowiązany za jakąkolwiek pomoc.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Czy z diagnozą problemu mogę poczekać ok. miesiąca?
- Myślę, że z tym problemem można poczekać miesiąc, bo raczej zmiana nie budzi większego niepokoju. Z takim problemem można wybrać się do urologa w trybie planowym.
I czy mają Państwa jakiekolwiek rady/sugestie/podejrzenia w stosunku do wspomnianego problemu?
- Trudno mi określić czym może być zmiana bez bezpośredniego badania. Może to jakaś torbiel jądra, może jakiś żylak powrózka nasiennego. Musi zbadać Pana bezpośrednio urolog. Może dodatkowo zaleci jeszcze USG jąder i powrózków nasiennych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty