Galaretowata narośl za lewym jądrem

Dzisiaj podczas kąpieli wykryłem pewną galaretowatą „narośl” lub zgrubienie pod/za lewym jądrem. Wspomniana struktura jest elastyczna i zdolna do przemieszczenia pod naciskiem. Skoncentrowana jest „za jądrem”. Na dotyk wygląda to jak splot pewnych naczyń lub nagromadzenie elastycznej „masy”. Nie odczuwam ani nigdy nie odczuwałem żadnego bólu z tego powodu. Ponadto, nigdy przedtem nie spotkałem się z takim problemem. Jestem w stałym związku i współżyję z moją partnerką. Prawe jądro jest bez żadnych objawów. Gdy tylko zauważyłem wspomnianą „narośl”, bardzo się zaniepokoiłem. Pragnę wybrać się jak najszybciej do urologa, lecz problem w tym, że aktualnie przebywam poza granicami kraju. Czy z diagnozą problemu mogę poczekać ok. miesiąca? I czy mają Państwo jakiekolwiek rady/sugestie/podejrzenia w stosunku do wspomnianego problemu? Proszę wybaczyć za ubogą terminologię medyczną. Czułbym się niezmiernie zobowiązany za jakąkolwiek pomoc.

Czy z diagnozą problemu mogę poczekać ok. miesiąca?
- Myślę, że z tym problemem można poczekać miesiąc, bo raczej zmiana nie budzi większego niepokoju. Z takim problemem można wybrać się do urologa w trybie planowym.
I czy mają Państwa jakiekolwiek rady/sugestie/podejrzenia w stosunku do wspomnianego problemu?
- Trudno mi określić czym może być zmiana bez bezpośredniego badania. Może to jakaś torbiel jądra, może jakiś żylak powrózka nasiennego. Musi zbadać Pana bezpośrednio urolog. Może dodatkowo zaleci jeszcze USG jąder i powrózków nasiennych.