Ciągłe myśli w głowie

Witam mam problem otorz nie moge przestac myslec o tym ze mysle, juz sam nie wiem czy tak zawsze bylo czy zawsze tak duzo myslalem,nie moge sie na niczym skupic wciaz mysli i mysli, czy jak sie cos robi to sie mysli o czyms innym? mam to od dluzszego czasu i myslalem ze sie samo ustabilizuje ale jednak tak nie jest, prosze o pilna odpowiedz

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

To brzmi jak odmiana nerwicy natręctw. Proszę się udać z tym do psychiatry, a jeżeli potiwerdzi, to również do psychologa. Takie myślenie o myśleniu często się pojawia, kiedy nie wyrabia się z czymś emocjonalnie. Te myśli wtedy próbują odwrócić uwagę od nieprzyjemnych emocji.