Nawracające negatywne myśli

Od jakiegos czasu przesladuja mnie dziwne negatywne mysli z ktorymi nie moge sobie poradzic i nie moge nad nimi zapanowac ( mysli typu gdy przeprowadze sie do innego kraju ludzie beda sie na mnie krzywo patrzec, nikt mnie nie zaakceptuje itd.) najgorsze jest to , ze po uporaniu sie z taka mysla, po jej analizacji przychodzi inna i tak w kolko. Czasami wiekszosc dnia przesladuja mnie te mysli. Staram sie rozmawiac z chlopakiem on mi tumaczy, ze te mysli sa bezpodstawne ale one wracaja.co mi jest

Witam,
Nikt przez Internet nie postawi Pani diagnozy.
Zachęcam do szybkiego kontaktu z psychoterapeutą. Proszę nie czekać na nasilenie objawów.
Pozdrawiam
Agnieszka Balicka

Dzień dobry!

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa. Proszę skonsultować się z psychologiem w swojej okolicy, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Może być to kryzys wynikający z jakichś frustrowanych potrzeb/wewnętrznych lęków/etapu rozwoju, ale również może być to jakieś zaburzenie lękowe, czy nerwicowe. Niestety na podstawie tak krótkiego opisu dotyczącego jedynie negatywizmu nie można stwierdzić nic konkretnego.
Polecam udać się na konsultację z psychologiem. W wypadku dyskomfortowych myśli/opinii/przekonań najlepszą pomoc może przynieść psycholog nurtu poznawczo-behawioralnego, gdyż właśnie w tym nurcie zajmuje się myślami i ich wpływem na zachowanie. Powodzenia!

Witam Panią,
Jeżeli te myśli utrudniają Pani funkcjonowanie, warto wybrać się na konsultacje do psychoterapeuty. Tylko bezpośredni kontakt ze specjalistą daje możliwość ustalenia co Pani jest i jakie postępowanie terapeutyczne będzie najbardziej stosowne.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska