Natrętne myśli wobec zdrady partnera

Mam natrętne mysli, czy parner nihdy mnie nie zdradzil. Nie mam podstaw, powodow by tak myslec. Jestem osoba, ktora ogolnie czesto robi problemy tam gdzie ich nie ma, a jak zaczne sie czyms przejmowac to nie potrafie normalnie funkcjonowac. Te mysli, nie pozwalaja mi normalnei zyc, zamęczam go juxz 3 miesiace, mam ciagla potrzebe rozmawiania o tym, co chwile watpliowsci mimo, z wiem ze nic nie zrobil, te mysli panuja nade mna, nie moge ich kontrolowac, ciagle o tym mowie, placze, co sie dzieje

Pytanie też skąd biorą się podobne myśli? Być może z braku pewności siebie, poczucia wartości, a także z trudności w zaufaniu, bliskości, poczuciu bezpieczeństwa, być może z jakiegoś wcześniejszego zranienia w tym obszarze? Może warto by spotkała się Pani z psychologiem i popracowała na przyczynami zazdrości (które mogą okazać się wierzchołkiem góry lodowej) i dzięki temu zmieniła się, mogła doświadczać bliskości połączonej z zaufaniem.

Witam,
Myślę,że tego rodzaju prowokowanie może być skutkiem wcześniejszych doświadczeń,w których Pani nauczyła się funkcjonować.To tak,jak powielanie we własnym małżeństwie wzoru mężczyzny alkoholika,podobnego jak ojciec.Jest to bowiem pierwszy wzorzec mężczyzny i niezależnie od tego,co i jak robi,staje się też pierwszym waznym obiektem miłości.
Proponuję,by zwróciła się Pani z tym problemem do psychoterapeuty,gdyż przy takiej pomocy ma Pani szansę zdystansować się od mimowolnych wzorców i zacząć w sposób dojrzały budować aktualne związki.
Pozdrawiam serdecznie

Szanowna Pani,

osłabia Panią lęk, który prawdopodobnie mocno zakorzeniony jest w Pani podświadomości. Ważne jest, żeby nie pielęgnowała Pani tego strachu przed przyszłością, tylko starała się myśleć pozytywnie i budowała swoje pozytywne myśli, które pomogą Pani w każdej nawet nieprzewidywalnej sytuacji.

Warto z nadzieją patrzeć w przyszłość i pamiętać, że najważniejsze jest to, żeby Pani była dobrym i uczciwym człowiekiem, bo tego nikt Pani nie odbierze. I to jest największe bogactwo!

Życzę wszystkiego dobrego!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl