Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Doświadczenie przykrości u 26-latki

Witam mam na imie Magda mam 26lat jakis czas temu dokladniej kilka dni temu przydarzyla sie mi bardzo przykra sytuacja ktos z kim sie spotkalam bardzo zle mnie potraktowal od kilku dni wciaz o tym mysle i zadreczam sie calymi dniami od rana do wieczora i nie moge przestac ani pozbyc sie negatywnych przezyc i mysli, co mam zrobic zeby skonczyc o tym myslec?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Depresyjne maski

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Ekspert wyjaśnia, czym są depresyjne maski. Okazuje się, że niektóre objawy wcale nie muszą świadczyć o depresji.

Witam,
czy brała Pani pod uwagę kontakt z psychoterapeutą lub psychologiem?Bardzo zachęcam,gdyż poczucie poniżenia od kogoś,komu Pani zaufała jest w nastepstwie powodem wycofywania się z podobnych,bliskich relacji i podtrzymywania w sobie niskiej samooceny.Tymczasem przepracowanie tego problemu daje mozliwośc zobaczenia go w szerszym kontekście,także od strony zaburzeń drugiej osoby.Tej,która tak Panią potraktowała.
Pozdrawiam i zachęcam

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Witam,
zdarza się tak że pewne osoby mają skłonność do nadmiernego ponownego odtwarzania przeszłych negatywnych sytuacji, co powoduje nadmierne utrzymywanie się negatywnych emocji i złego samopoczucia. Ponieważ trudno jest samodzielnie poradzić sobie z takim sposobem dokonywania analizy, faktycznie wskazana jest pomoc osoby z zewnątrz. Sugerowałabym aby udała się Pani do psychologa lub psychoterapeuty, który pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. Praca tego specjalisty jest szczególnie skupiona na sposobach myślenia.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy