Doświadczenie przykrości u 26-latki

Witam mam na imie Magda mam 26lat jakis czas temu dokladniej kilka dni temu przydarzyla sie mi bardzo przykra sytuacja ktos z kim sie spotkalam bardzo zle mnie potraktowal od kilku dni wciaz o tym mysle i zadreczam sie calymi dniami od rana do wieczora i nie moge przestac ani pozbyc sie negatywnych przezyc i mysli, co mam zrobic zeby skonczyc o tym myslec?

Witam,
czy brała Pani pod uwagę kontakt z psychoterapeutą lub psychologiem?Bardzo zachęcam,gdyż poczucie poniżenia od kogoś,komu Pani zaufała jest w nastepstwie powodem wycofywania się z podobnych,bliskich relacji i podtrzymywania w sobie niskiej samooceny.Tymczasem przepracowanie tego problemu daje mozliwośc zobaczenia go w szerszym kontekście,także od strony zaburzeń drugiej osoby.Tej,która tak Panią potraktowała.
Pozdrawiam i zachęcam

Witam,
zdarza się tak że pewne osoby mają skłonność do nadmiernego ponownego odtwarzania przeszłych negatywnych sytuacji, co powoduje nadmierne utrzymywanie się negatywnych emocji i złego samopoczucia. Ponieważ trudno jest samodzielnie poradzić sobie z takim sposobem dokonywania analizy, faktycznie wskazana jest pomoc osoby z zewnątrz. Sugerowałabym aby udała się Pani do psychologa lub psychoterapeuty, który pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. Praca tego specjalisty jest szczególnie skupiona na sposobach myślenia.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl