Zdenerwowanie w czasie jazdy samochodem i brak powietrza

Witam serdecznie mam taki problem gdy jade np. samochodem i nic nie widze lub strasznie pada deszcz zaczynam sie denerwować i brakuje mi powietrza od czego to może byc? I co z tym robić? Czasami mam wrażenie że zaraz zemdleje ale żoładek mnie strasznie boli? Co poradzić gdzie sie udać?

Witam Panią serdecznie. Objawy przez Panią opisywane są prawdopodobnie jakąś reakcją nerwicową. Warto byłoby się im bliżej i dokładniej przyjrzeć. Ciekawe czy występują jedynie w tej sytuacji. Mail jest zbyt krótką formą, by można było to rozstrzygać. Proponowałabym Pani wizytę u dobrego psychoterapeuty, takiego który ma co najmniej ukończoną 4 letnią szkołę psychoterapii i doświadczenie. Psychoterapie są prowadzone w gabinetach prywatnych, ale również w ramach NFZ (tutaj trzeba zazwyczaj trochę poczekać). Może się okazać, że objaw, który Pani opisuje ma swoje przyczyny głębiej, w Pani emocjach, lękach, pragnieniach, z których nawet nie zdaje sobie Pani sprawy. Dotarcie do takich głębokich, emocjonalnych przyczyn często sprawia, że dolegliwości ustępują. W Pani przypadku proponowałabym udać się najpierw na konsultację i zobaczyć co na ten temat powie psycholog. Powodzenia. MDanielewicz

Witam, opisane objawy mają charakter nerwicowy i są związane z atakiem tzw lęku panicznego w sytuacji której się Pani po prostu zaczyna denerwować i bać.Proszę udać się do lekarza psychiatry zapisze Pani odpowiednie leki i/lub do psychoterapeuty. Pzodrawiam

Witam,
opisywane przez Panią objawy mogą wynikać z reakcji lękowej i mogą mieć charakter lęku panicznego. Niemniej kontakt internetowy ma liczne ograniczenia i nie pozwala na stawianie dokładniejszych hipotez odnoszących się do Pani trudności. Z tego względu zachęcam aby udała się Pani do specjalisty tj. psychiatra lub psychoterapeuta. Jeśli opisywane trudności stanowią objaw zaburzeń lękowych, można sobie z nimi poradzić w wyniku podjętej pracy. Jeśli będzie Pani zainteresowana szerszym opisem zaburzeń lękowych zachęcam do odwiedzenia naszego bloga http://poznacsiebie.pl
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka