Irytacja i zdenerwowanie związane z ludźmi

Witam,moim problemem jest to iż mam wrażenie że często się denerwuje i wszyscy dookoła mnie irytują. Mam wrażenie ze jest to spowodowane przez pracę. dlaczego? Bo jest wymóg w pracy na wynik i to mnie stresuje. I moje pytanie brzmi czy ta irytacja i zdenerwowanie może podchodzić to pod jakąś nerwicę albo fobię? Gdyż nie wydaje mi się żeby było to normalne. Nawet na codzień np. w sklepie czuję się dziwnie jakbym czuł oddech na plecach ze za wolno pracuje lub coś podobnego. Jak sobie z tym poradzić? Co zrobić żeby nie czuć ciągłej irytacji i zdenerwowania? Nie chcę tego, boli mnie to, że inni mnie irytują i wiem, że czasami coś źle o nich powiem albo ich zranię. I zdaję sobie sprawę, że to wszystko spowodowane jest moją pracą, która momentami wykańcza mnie psychiczne. Ale nie wiem co mam z tym zrobić... Bardzo proszę o pomoc bo już sobie nie radzę.

Dzień dobry!
W Pańskiej relacji brakuje kilku informacji, np. od kiedy zauważył Pan wspomnianą drażliwość.
Jeśli zdenerwowanie i obniżona odporność na stres stają się uciążliwe, warto udać się po poradę do psychologa bądź terapeuty by zobaczyć objawy w nieco szerszym kontekście i uzyskać pomoc.
Powodzenia i pozdrawiam!

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Przedstawiony przez Pana problem może mieć wiele przyczyn, od zaburzeń lękowych po zaburzenia osobowości. Być może wspomniana irytacja ma podłoże w doświadczeniach z dzieciństwa, lub jest utrwalonym wzorcem zachowania. zachęcam Pana do konsultacji z psychologiem.Będzie Pan mógł przyjrzeć się opisanym przez Pana trudnościom. Odpowiednią pomoc uzyska Pan w Poradni Zdrowia Psychicznego w ramach NFZ lub w gabinecie prywatnie. Pozdrawiam

Witam,

Ogromny stres, który towarzyszy w codziennej pracy, presja może powodować przeciążenie zasobów Pana psychiki, przez co zaczynają się pojawiać niepokojące objawy. Czy to już nerwica - za mało inf. żeby to stwierdzić. Taki stan może jednak spowodować zaburzenia lękowe i nerwicowe, dlatego proszę udać się do psychologa bądź psychoterapeuty, aby móc lepiej radzić sobie ze stresem oraz zdiagnozowac i poradzić sobie z objawami póki jest na to dobry czas.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek