Duszności, kołatanie serca i astma oskrzelowa

Witam Mam problem od jakiegoś czasu miewam duszności , bylam u alergologa ponieważ mam astme oskrzelową ale oni nic nie znalazł ani w oszkrzelach ani płucach dostałam leki ale nic nie pomoga do tego dochodzi kołatanie serca , ciągle się czegoś boję czy może to być nerwica? Gdzie mam się uda bo to naprawde jest uciążliwe i nie da się z tym żyć.

Podobne objawy do opisywanych przez Panią pojawiają się w przebiegu lęku panicznego. Nie twierdzę, iż cierpi Pani na ten typ zaburzeń lękowych (bo nie jest to uprawnione po tak krótkiej notce internetowej), jednakże uważam, że warto to sprawdzić. W tym celu proszę udać się do psychologa, z którym szczegółowo omówi Pani problem i - w razie potrzeby - podejmie pracę psychoterapeutyczną. Powodzenia!

Dzień dobry,
objawy, które pani opisuje mogą mieć charakter nerwicowy, jednak wpierw należy wykluczyć podłoże somatyczne. Dlatego sugeruję udanie się do lekarza rodzinnego, który następnie może skierować panią np. do kardiologia, czy zlecić badania tarczycy. Dopiero w dalszej kolejności warto udać się do psychoterapeuty (nie każdy psycholog jest nim), z którym wspólnie będą mogli państwo ustalić najlepszą pomoc dla pani. Osobiście sugeruję terapeutów pracujących w nurcie poznawczo-behawioralnym. O tym podejściu, także w perspektywie zab. nerwicowych, może pani poczytać np. tu: http://poznacsiebie.pl/blog

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki