Kołatanie serca, bolesność mięśni a nerwica

Od kilku miesiecy odczuwam kolatanie serca i dretwienie lewej reki. Zrobilam badania laboratoryjne, ekg i ekg holter. Wszystko ok. Kardiolig stwierdza nerwice. Dochodza od kilku dni bole miesni, robie badania aso, kwas moczowy i rf. Wszystko ok. Odczuwam tez pieczenie w udach i przedramionach. Co to moze byc, gdzie sie udac?

Może być rzeczywiscie tak, jak powiedział kardiolog, iż jest to nerwica. Kolejność działań w wypadku takich objawów, jak Pani opisuje to: lekarz POZ -> lekarz specjalista (neurolog, endokrynolog, kardiolog itd.) -> psycholog. Pierwsze spotkania z lekarzami mają na celu wyeliminowanie somatycznej przyczyny problemów i gdy taka nie zostanie stwierdzona - wtedy warto udać się do psychologa, z którym poszukuje się psychologicznych źródeł problemu i metod jego wyeliminowania.
Proponuję udać się jeszcze na konsultację neurologiczną w celu wyeliminowania źródeł nerwowych. Jeżeli i tu lekarz nie stwierdzi zmian, wtedy polecam udać się do psychologa. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
warto skonsultować się jeszcze np. neurologiem i/lub endokrynologiem - tutaj najlepiej żeby lekarz rodzinny panią nakierował, co byłoby jeszcze wskazane. Jeśli wykluczy się podstawy czysto somatyczne wtedy najlepszym kierunkiem będzie psychoterapia.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl