Problemy z koncentracją i negatywne myśli u 20-letniej osoby

Witam. Mam 20 lat i dłuższego czasu mam problem z koncentracją i nauką oraz bóle głowy. Duży napływ myśli negatywnych o własnej osobie przeszkadza mi w normalnym funkcjonowaniu. szukam rozwiązania w postaci ćwiczeń na pamięć, pewność siebie, koncentrację. Często jak wychodzę ze znajomymi nie potrafię słuchać ani zrozumieć drugiej osoby. Przez co staram się mniej mówić a jeżeli się odezwę nie wychodzi to najlepiej a przeważnie coś głupiego dlatego staram się unikać takich sytuacji.

Witam,
w codziennych aktywnościach i realizacji zadań ważne jest nasze samopoczucie, prawidłowa ocena własnych możliwości. Jeśli sposób myślenia wpływa negatywnie na funkcjonowanie warto popracować nad tym elementem. W tym celu wskazane jest udanie się do specjalisty-psycholog, psychoterapeuta-który szerzej, profesjonalnie spojrzy na doświadczane trudności i będzie w stanie wspomóc Pana w poszukaniu sposobów samorozwoju
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
poznacsiebie.pl