Stresy w towarzystwie obcych osób u 20-letniej osoby

Witam,z racji że ogranicza mnie 500 znaków,krótko: jestem dobrą studentką,szczęśliwie zakochaną,z bardzo dobrym kontaktem z rodzicami i przyjaciółmi.Przez nich jestem uosabiana z symbolem pewności siebie,poczucia humoru,swobody.Jednak wśród obcych(nauczycieli,nawet ludzi z grupy)jestem kompletnie zestresowana,czerwienię się,wolę w ogóle się nie odzywać,na ang mimo sporych umiejętności na łamach grupy mówię jak 5latek.Krępuje mnie wzrok innych.czemu tak jest skoro nie jestem taka z natury?

Witam,
Być może w towarzystwie osób znanych czuje sie pani swobodnie, a w towarzystwie osób obcych czuje sie pani skrępowana. Osoby z rodziny są blisko i znają panią od dzieciństwa, na osobach obcych chce pani zrobic dobre wrażenie i chyba za bardzo sie pani spina. Proszę sie trochę rozluźnić, przecież nie zależy od tego pani "być albo nie być" :)
Pozdrawiam

Witam,
Jest za mało danych aby rozwiązać Pani problem. Myślę, że w dzieciństwie miała Pani tylko kontakty z rodziną w której dobrze i bezpiecznie się czuje. Nie wiem, być może doświadczyła Pani mobbingu w szkole podstawowej lub średniej i to spowodowało lęk przed grupą i obcymi osobami oraz nowymi sytuacjami. Proszę skontaktować się z psychologiem i popracować wspólnie nad rozwiązaniem swojego problemu, który jest dla Pani bardzo ważny.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/