Agresja i podejrzliwość bliskiej osoby a ryzyko choroby psychicznej

witam mma problem poznalam przyjaciela bylo wszystko ok po okolo roku zaczely sie problemy zaczol sie zalamywac ublizac mi ponizac i zmysla nei stworzone rzeczy itwierdzi ze go zdradzilam z wlasnym mezem prosze orade co mam dalej zrobic czy to moze byc objaw jakiejs choroby psychicznej i jest do mnie agresywny proszw orade

Witam,

Pani przyjaciel na pewno potrzebuje pomocy. Z Pani opisu wynika, że trudno Pani dociec przyczyny takiego jego zachowania. Może Pani zaproponować mu skontaktowanie się z lekarzem psychiatrą lub psychologiem. Ci specjaliści zadecydują, jakie wsparcie będzie dla niego dobre. Może Pani także przyjacielowi powiedzieć, że się Pani o niego martwi i chce mu Pani pomóc. Proszę się też zastanowić na ile jest Pani w stanie mu pomóc, by samej zbyt mocno się nie obciążyć.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Proszę Pani
Bardzo nie jasno opisała Pani swój problem, nie wiem czy Pani jest mężatką czy stanu wolnego. Jeżeli mężatką to po co przyjaciel, a ponadto jeżeli ubliża, poniża to dlaczego Pani z nim utrzymuje kontakty. Warto rozwiązać swoje problemy rodzinne. Proszę zgłosić się do psychologa on Pani pomoże

Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl