Senność, zagubienie a pobyt w ośrodku terapii uzależnień

Witamm pytanie ma takie mam przyjaciela obecnie jest w osrodku uzaleznien i dzis sie przerazilam jak go odwiedzilam byl bardzo senny i zagubiony czy tak moze byc po odstawieniu narkotykow i alkoholu czy te stany mu mina?

Witam,

Tego typu objawy są zupełnie naturalne na tym etapie leczenia. A jeśli chodzi o to, czy objawy miną, to odpowiedź brzmi: to zależy. Jeśli terapia się powiedzie, a przyjaciel poważnie zajmie się pracą nad sobą z terapeutą i grupą wsparcia - z pewnością się zmniejszą, a być może miną (oczywiście nie raz na zawsze, każdy czasem czuje się senny i zagubiony).

Pozdrawiam

Witam, często kiedy widzimy osobę w trakcie podstawowego leczenia wydaje się nam, iż nie jest w ,,najlepszym" stanie, objawy jakie Pani opisuje są naturalne przy odstawianiu środków psychoaktywnych, szczególnie narkotyków i alkoholu.W miarę upływu leczenia i pobytu na terapii ten stan powinien sukcesywnie mijać, może być dodatkowo związany z farmakoterapią stosowaną w początkowym etapie leczenia.Pozdrawiam.