Terapia uzależnienia od alkoholu

Jestem alkoholikiem. Podjąłem decyzję o leczeniu. Nie piję już 3 tyg. Wczejniej również byłem w stanie nie pić czasami nawet 2mies. Z tym, że zawsze wracałem do nałogu. Tym razem mam silną motywację do nie picia. W środę idę na pierwszy miting aa. Zastanawiam się też na ośrodkiem zamknietym, bo jeżeli to nie będzie konieczne to nie chce zostawiać swojej pracy. Co robić? Krystian

Witam,
w przypadku leczenia uzaleznien bardzo wazna jest motywacja. Dobrze, ze ma Pan checi i podjal Pan decyzje o leczeniu. Odnosnie decyzji dotyczacej sposobu leczenia (stacjonarne/ambulatoryjne) warto poczekac do pierwszego spotkania w Poradni. Prosze porozmawiac ze specjalista, jak on spostrzega rozne mozliwosci leczenia u Pana. Byc moze w konsultacji, po rozmowie latwiej bedzie Panu wybrac lepsza droge wsparcia dla siebie.
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Korzystaj z terapii indywidualnej jaką zapewni Ci Twój Ośrodek niestacjonarny (nie zawsze trzeba się "zamykać" żeby "wyjść na prostą", w zrozumieniu tego jak bardzo jest Ci potrzebna akurat ta opcja pomoże Ci psycholog), a przede wszystkich z rozmaitych grup wsparcia (jest ich sporo, w zasadzie chyba codziennie można "wkleić się" na jakieś spotkanie AA- oczywiście w różnych dzielnicach). powodzenia, Monika