Uzależnienie od alkoholu i sposoby na zerwanie z nałogiem

Mam 29 lat i piję nieprzerwanie od 1.5 roku (kilka piw dziennie, ostatnio 8). W dzień pracuję a po południu się upijam. Poznałem bardzo wartościową dziewczynę, powiedziałem jej o tym a ona zapytała czy mi pomóc. Teraz chcę z tym zerwać. Wcześniej też chciałem dla siebie. Teraz również dla niej. Boję się czy jak żadnego piwa nie wypije to coś może się stać. Jakieś negatywne skutki odstawienia. Chcę bardzo, ale się boję. Co powinienem zrobić ?

Witam Pana,
istotne w Pana sytuacji byłoby zgłoszenie się do Ośrodka Leczenia Uzależnień (w większości miast są takie miejsca z bezpłatną pomocą). Tam terapeuta wyjaśni Panu, jakie może Pan przechodzić stany po odstawieniu alkoholu oraz jak sobie w takich sytuacjach radzić. Będzie Pan miał także wsparcie w kryzysowych sytuacjach, o co dobrze jest zadbać już teraz.

Trzymam kciuki
Izabela Makowska-Trzeciak

Witam, proszę spróbować przestać pić a jeżeli się Panu to nie uda zgłosić się do poradni odwykowej na konsultację lub na spotkanie grupy AA - adresy w pobliżu Pana miejsca zamieszkania są dostępne w internecie. Naprawdę warto zdecydować się na ten ruch, zachęcam.

Warto zgłosić się do ośrodka terapii uzależnień- specjaliści dobiorą terapie, nauczą adaptacyjnych sposobów radzenia sobie z emocjami i trudnościami bez alkoholu, grupa wesprze w wytrwaniu w trzeźwości, a lekarze w razie trudności czy objawów abstynencyjnych będą mogli pomóc farmakoterapią. Jest to wówczas całościowy program dający największe szans powodzenia na długą skalę. Zachęcam do podjęcia terapii.