Czy wszywka pomoże osobie uzależnionej od alkoholu?

Prosze o pomoc czy wszywka pomoze osobie uzaleznionej od alkoholu. Czy przestanie pic i czy jest w stanie po takiej wszywce wyjsc z uzaleznienia. Prosze o odpowiedz a nie artykuly z internetu.

Pomocna w tej sytuacji jest także psychoterapia i terapia uzależnień, która pomaga zrozumieć mechanizmy uzależnienia, a także wprowadzić zmiany, które pozwolą lepiej radzić sobie z kontrolą impulsów w przyszłości.

Oczekuje Pani jednoznacznych odpowiedzi na postawione przez Panią pytania, jednak takich odpowiedzi nie można udzielić w opisanym przez Panią problemie. Uzależnienie od alkoholu to potoczna nazwa od rozpoznania: Zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania spowodowane używaniem alkoholu. Oznacza to, że uzależnienie jest złożonym problemem i wymaga długoterminowego leczenia.

Jedyną zalecaną metodą leczenia osób uzależnionych jest psychoterapia, najlepiej grupowa w specjalistycznej Placówce. Wskazany jest również udział w mitingach AA przez osobę uzależnioną. Istotne znaczenie dla powodzenia terapii ma motywacja osoby uzależnionej do zachowania abstynencji, zmian w funkcjonowaniu, trybie życia, nabywania nowych umiejętności w relacjach z ludźmi.

Jeżeli chciałaby Pani uzyskać więcej informacji na temat uzależnienia od alkoholu, leczenia, może Pani umówić się na wizytę ze specjalistą terapii uzależnień.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna