Jak odstawić picie alkoholu?

Witam... Mam pytanie sporo pije alkoholu tygodniowo z 20 - 40 piw i 1 -3 butelek wódki. Chcę odstawić całkowicie alkohol, a słyszałem że może się nawet coś stać organizmowi, po takiej nagłej przerwie... Piję sporo od jakiś 4 lat , a okazjonalnie od 8... pozdrawiam...

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt i za zaufanie :)

Z Pana opisu, wnioskuję, że ma Pan silną wolę, czemu daje Pan wyraz rozważając całkowite odstawienie spożywania alkoholu - co warunkuje skuteczność w postępowaniu odstawienia alkoholu.

Odpowiadając na Pana pytanie, nagłe odstawienie alkoholu (po dużych dawkach jego codziennego spożywania) mogłoby spowodować tzw. zespół abstynencyjny - jako odpowiedź organizmu na nagłe odstawienie alkoholu.
Objawia się to napadem drgawkowym (tzw. padaczką alkoholową) wynikającym z braku alkoholu w organizmie - do czego Pana organizm był przyzwyczajony oraz nasycany dawkami alkoholu przez okres czterech lat.
Spożywanie dużych dawek alkoholu, działa mocno moczopędnie, co z kolei jest przyczyną odwodnienia organizmu (zaburzenia elektrolitowe, m. innymi chodzi o potas/magnez/wapń).

Podsumowując, widziałabym to tak, aby skontaktował się Pan osobiście z Lekarzem pierwszego kontaktu, celem kontrolnej oraz szczegółowej diagnostyki (m.in. neurologicznej) celem optymalnego postępowania oraz regeneracji Pana organizmu.

Wspieram Pana mentalnie, życząc Panu tylko pomyślności!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605