Czy nagłe odstawienie alkoholu zagraża mojemu zdrowiu?

Witam. Pije regularnie już 17 lat (tak ,wcześniej zaczęłam). Nie były to duże dawki (kilka piw,lampek wina dziennie). Od roku zauważyłam,że zaczęłam zwiększać dawki (butelka wina dziennie). Teraz jestem już po 4 dniowym,ciagu' . Picie skonczylam dzis o 6 rano. Mam straszne leki i poczucie bezradności. Czy nagle odstawienie alkoholu zagraża mojemu zdrowiu? Kiedy te leki dziwne stany mina? Czy jest jakiś sposób,by przetrwać trzezwienie łagodniej? Słyszałam,że można stopniowo zmniejszać dawki picia

Witam,
Nagłe odstawienie alkoholu może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia ze względu na możliwość wystąpienia zespołu abstynencyjnego z ew. różnymi powikłaniami. W Pani przypadku wskazane byłoby "przejście" tego okresu pod kontrolą medyczną - prywatna detoksykacja, detoksykacja w SOR lub w specjalistycznym oddziale detoksykacyjnym. Powinna być Pani pod kontrolą lekarza w tym okresie (niekoniecznie psychiatry).
Pozdrawiam

Masz cechy uzależnienia od alkoholu, powinnaś natychmiast zgłosić się na leczenie do poradni odwykowej !,samej bardzo trudno Ci będzie przerwać ciąg picia, pomaga 10 dniowy pobyt w oddziale detoksykacji alkoholowej oraz 6 tygodniowy pobyt w całodobowym oddziale uzależnień.Powikłania związane z przerwaniem ciągu picia to zespół abstynencyjny, którego objawy zauważyłaś u siebie oraz majaczenie alkoholowe- jest to psychoza, która wymaga leczenia szpitalnego.Skorzystaj z pomocy profesjonalnej gdyż samotna walka z uzależnieniem nie przynosi efektów!