Zatrucie pokarmowe przy nieustannym piciu alkoholu

Witam. Mój chłopak niedawno mial urlop i prawie cały ten czas pił piwo, koło miesiaca. W sensie wieczorami okolo 3, 4 a nawet 6,7 piw dziennie sie zdarzało. Były to piwa niskoprocetowe, czeskie,,po których czuł sie dobrze, nie miał kaca, nawet zbytnio sie nimi nie upijał. Ostatnio zatruł sie, wymiotował, biegunke ma 3 dni juz. Myślalam ze to od fast foodu, ktory ostatnio jedlismy, ale mi nic nie jest, nic mnie nie boli. Czy to moze byc od czestego picia piwa? Czy w ogole mozna przepic sie piwem?

Jednym z symptomów uzależnienia od alkoholu jest tzw. zespół abstynencyjny, który może występować pod postacią objawów takich jak: wymioty, biegunki, nudności, podwyższone ciśnienie krwi, przyspieszona akcja serca, wzmożona potliwość, drżenie rąk, ciała. Organizm osoby uzależnionej reaguje w ten sposób na spadek poziomu alkoholu we krwi. Taka sytuacja może mieć miejsce po przerwaniu picia (w ciągu pierwszych 24-36godzin), w trakcie ciągu alkoholowego, przy zmniejszeniu jego dawek, przy próbie odstawienia alkoholu. W związku z przerwaniem picia, osoba uzależniona może również doświadczać objawów przypominających przeziębienie tj.: uczucie rozbicia, osłabienia, zmian temperatury ciała, bóli mięśni, bólu głowy. Może być nerwowa, rozdrażniona, nadpobudliwa, odczuwać niepokój, lęk, obniżony nastrój, bezsenność.
Objawy zespołu abstynencyjnego mogą utrzymywać się przez kilka dni.
Słusznie zaniepokoił Panią sposób picia przez Pani chłopaka. Jeżeli chciałaby się Pani temu bliżej przyjrzeć, warto zgłosić się do specjalisty terapii uzależnień na konsultację.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Widera-Kędryna