Czy mogę dostać padaczki alkoholowej jeśli przestałem pić?

Mam padaczkę alkocholowa przestałem pić czy mogę kiedyś dostać jeśli nie będę pil

Lek. Paweł Szadkowski

Padaczka alkoholowa to napady drgawkowe występujące w okresie zespołu abstynencyjnego u osób uzależnionych od alkoholu. Drgawki pojawiają się od kilku godzin do tygodnia po przerwaniu ciągu spożywania alkoholu. Ryzyko wystąpienia napadów padaczkowych jest trzykrotnie większe w chorobie alkoholowej i narasta w związku ze zwiększonym spożyciem alkoholu. Występuje u 15% osób uzależnionych od alkoholu i w 70% związana jest z alkoholowym zespołem abstynencyjnym. Aby leczyć padaczkę alkoholową, konieczna jest detoksykacja alkoholowa i leczenie odwykowe. Padaczka alkoholowa u przeważającej większości pacjentów (utrzymujących abstynencję) nie jest chorobą trwałą, napady ustępują w ciągu kilkunastu dni od rozpoczęcia abstynencji. Natomiast u 25% staje się padaczką utrwaloną, najczęściej gdy występują dodatkowe czynniki, jak urazy czaszkowo-mózgowe.