Ciąg alkoholowy a problemy ze spaniem

Witam. Potrzebuję szybkiej pomocy gdyż nie jestem ubezpieczony i nie zamierzam wzywać pogotowia. Otóż od jakiegoś miesiąca mam ciąg alkoholowy, próbuję go zakończyć ale nie jest łatwo gdyż za klina używam wódki. Z dnia na dzień zauważyłem że dawki się powiększają. Czy dzisiaj po wypiciu około 400ml wódki w ciągu dnia, mogę przyjąć dawkę 2x 25mg Ataraxu ? Mam problem z spaniem, lęki, nerwy i w ogóle. Chciałbym jakoś to wszystko przespać a podobno ten lek pomaga.

Nie jest łatwo samemu przerwać ciąg alkoholowy, gdyż przy zmniejszeniu lub zaprzestaniu picia występują przykre objawy abstynencyjne- fizyczne i psychiczne, może pomóc kroplówka, odpowiednie leki , ale pod kontrolą lekarza psychiatry lub innego z doświadczeniem, można też zgłosić się do szpitala o.detox.W domu trzeba pić dużo wody z miodem,może być Atarax kilka razy dziennie.Lekarz psychiatra może zalecić leki,które powodują zmniejszenie "chęci do picia". Najlepiej zgłosić się jednak na terapię odwykową dzienną lub stacjonarną!

Witam Pana.
W ulotce ataraxu jest ostrzeżenie: Uwaga! Podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu.
Zachęcam do kontaktu z ośrodkiem leczenia uzależnień. Leczenie uzależnienia od alkoholu jest w Polsce bezpłatne. Niezależnie od tego czy ktoś jest ubezpieczony czy nie.
proszę nie brać samodzielnie żadnych leków.
Pozdrawiam serdecznie.