Czy ból głowy może być reakcją na odstawienie alkoholu?

Witam serdecznie .Mam problem a mianowicie odstawiłem alkohol nie piję 1.5 miesiąca. Miałem spore problemy z alkoholem piłem przez kilka lat dzień w dzień. Pierwsze dni były nie do zniesienia ale wytrwałem. Później kilka tygodni było wszytko ok ,i nagle tydzień temu dopadł mnie ból głowy nie duży ale męczący i przemieszczający sie . Ponad to mam uczucie osłabienia organizmu strasznie męczą mnie codziennie czynności. Nie mam ochoty dluzej z kimś rozmawiać. Nie mogę usiedzieć spokojnie przez 10 minut. Dziś rano czułem ból od klatki w dół jakby mięśnie . Lekki dotyk i od razu pobolewa.. dodam że gdy zapale papierosa robi mi się jeszcze gorzej czuję wirowanie w głowie. Czy mój organizm reaguje tak na podstawie alkoholu ? A może to nerwica? Dodam jeszcze że mam uczucie pełnej głowy i nie mogę się na niczym skupić . Czy to możliwie że nie pije 1,5 msc to organizm tak reaguje? Pozdrawiam

Witam Pana,

możliwe, ze cierpi Pan z powodu odstawienia alkoholu. Alkoholowy Zespół Abstynencyjny może rozwijać się, w przypadku kiedy człowiek dotychczas pijący alkohol regularnie i w dużych ilościach, nagle przestaje pić lub znacznie ogranicza przyjmowanie alkoholu , w ciągu 24 lub 48 godzin. Objawy, które Pan prezentuje mogą wskazywać na zaburzenia lękowe, które - możliwe, że wcześniej leczył Pan alkoholem. Często jest tak, ze ludzie napięcie rozładowują alkoholem. Wskazana jest szczegółowa diagnostyka i regeneracja organizmu, w tym celu proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, wykonać podstawowe badania, zalecana jest konsultacja neurologiczna oraz zdrowy styl życia; odpowiednia dieta, aktywność fizyczna. Dodatkowa zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym, jeśli uda się Panu wytrwać w abstynencji, jeśli nie to proszę zgłosić się do Poradni Leczenia Uzależnień.
Pozdrawiam serdecznie
Bożena Waluś
Psychologbw@gmail.com
Zachęcam do poczytania: https://psychiatria.mp.pl/uzaleznienia/81278,zespol-abstynencyjny