Zawroty głowy i panika po odstawieniu alkoholu

Witam spożywałem alkohol prawie codziennie przez około 3 lat,nie pije juz miesiac,poczatkowe dolegliwosci odstawienia to leki,panika,derealizacja,zawroty glowy,odurzenie wszystko mineło a teraz sennosc,zmeczenie,zawroty glowy,brak odczuwania przyjemności i uczuć,obojetność,brak koncetracji,zamysłony w sobie, tzw apatia co robic? Co mi dolega? Jakie badania zrobić ?

Witam,
odstawianie alkoholu i utrzymywanie abstynencji to proces długotrwały i niełatwy. Odłożenie na bok używki powoduje, że pojawia się często nuda, pustka, smutek, apatia, a nawet reakcje depresyjne. Jednym z mechanizmów uzależnienia jest mechanizm nałogowego regulowania uczuć - to za jego przyczyną nie odczuwa Pan przyjemności i nie rozpoznaje uczuć. Z kolei jednym z objawów uzależnienia jest głód alkoholwy. Pana stan może wskazywac właśnie na odczuwanie tego głodu.
Najlepszą drogą do trzeźwienia jest podjęcie terapii. Początkowo polega ona na zrozumieniu swojej choroby i tego, jak się rozwija. Jest to bardzo ważny etap, który należy przejść. Zachęcam do podjęcia leczenia, najlepiej w grupie. Nauczy się Pan wówczas, jak stawiac w zyciu pierwsze trzeźwe kroki i jak radzic sobie ze swoimi kłoptami bez alkoholu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Witam,
Pana objawy to zespół abstynencyjny. Można go scharakteryzować jako przykre doznania somatyczne i psychologiczne po odstawieniu alkoholu. Dlatego doświadcza takich dolegliwości jak lęki, panika, zawroty głowy, senność czy zmęczenie. Pana organizm regularnie przez 3 lata otrzymywał dawkę alkoholu, po zaprzestaniu picia nagle poziom alkoholu w organizmie nagle spadł. Organizm domaga się swojej dawki. To bardzo trudny okres nie tylko ze względu na objawy, ale i zagrożenie powrotu do picia. W Pana przypadku konieczne jest odtrucie organizmu- detoks. Dlatego jak najszybciej powinien Pan się udać do szpitala. Po detoksykacji będzie mógł Pan pomyśleć o terapii.
3 lata ostrego picia to ciężkie uzależnienie i bez pomocy specjalistów Pan może nie dać sobie rady. Trzymam kciuki bo decyzja o zaprzestaniu picia była jedną z lepszym w Pana życiu. !
Pozdrawiam
Milena Goncerz