Jak leczyć alkoholizm?

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu nadużywam alkoholu. Zauważyłem, ze często piję od rana. Mam wszystko, dom, rodzinę (syn i córka). Żona chce mnie wyrzucić z domu bo nie może na mnie patrzeć. Chciałbym z kimś porozmawiać, żeby ktoś mi pomógł. Chciałbym nie pić...
ponad rok temu

Witam serdecznie, Pierwszy krok już Pan zrobił - zrozumiał Pan, że ma Pan problem i chce Pan go rozwiązać. Ja radziłabym Panu zgłosić się do najbliższej poradni leczenia uzależnień i podjąć terapię. Może Pan także poszukać grupy wsparcia - tam będzie miał Pan możliwość porównania doświadczeń z innymi ludźmi w Pana sytuacji, a dzięki ich wsparciu łatwiej będzie Panu wytrwać w trzeźwości. Proszę nie zwlekać i zgłosić się do specjalisty. Życzę powodzenia i pozdrawiam

Witam serdecznie W Pana przypadku, jesli jest Pan zdecydowany na abstynecje,konieczne jest podjecie terapii. Pierwszym, aczkolwiek niezbednym krokiem jest podjecie decyzji. Taka deklaracja jest zawarta w Pana mailu, a drugiem niezbednym elementem jest motywacja i ciagle jej podtrzymywanie. Jedna rozmowa, szczegolnie w formie internetowej nie przyniesie oczekiwanych rezultatow. Nalezy tutaj miec swiadomosc, iz terapia nie trwa miesiaca tylko dluzej i ze beda rozne momenty, ktore moga powodowac u Pana dyskomfort. Ja Pau przedstawilam alternatywe, ktora bedzie Pana mogla doprowadzic do abstynencji, ale ostateczna decyzja nalezy do Pana. W razie pytan zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam serdecznie.