Jak skutecznie leczyć swój długotrwały alkoholizm?

Witam mam 47 lat pije od 16 roku życia czyli ponat 30 lat pracuję zawodowo piłem na umur piłem cały czas i pije teraz 4 do 5 piw byle zasnąć i rano do pracy przez picie rozpadło się małżeństwo 4lata temu w sierpniu związek partnerski który trwał 3 lata no i nadal pije bo jestem teraz sam to pije

To co Pan napisał mówi o poważnym problemie z alkoholem, nie stawia się diagnozy przez internet, więc nie napiszę, że to alkoholizm, dobrze byłoby porozmawiać o tym z terapeutą uzależnień np w Poradni Uzależnień i ustalić czy to uzależnienie i jakie formy pomocy byłyby wskazane. Niech Pan poszuka Poradni Uzależnień w swojej okolicy i zgłosi się na wizytę, to może wiele pomóc. Da się opanować nałóg i wyjść z tego błędnego koła. Powodzenia.

Dobrze, że chce Pan zmienić coś w swoim życiu. Najłatwiej będzie pomóc sobie w grupie - proszę pytać psychiatrę o taką możliwość, najbliżej Pana domu.
Powodzenia!