Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak można leczyć osobę chorą na alkoholizm, która uporczywie odmawia leczenia?

Jak można leczyć chorego na alkoholizm , który uporczywie odmawia leczenia ?Jest to mój teść , który w ubiegłym roku w maju utracił żonę . Izoluje się od najbliższych, nie otwiera drzwi, nie odbiera telefonów. Nie dba o siebie, nie myje się , śpi w tych samych ubraniach, w których chodzi po wiele dni. W przypadku skrajnego wyczerpania pozwala się " odkarmić " , posprzątać mieszkanie , oprać ale jak tylko poczuje się lepiej to zaczyna koleżeństwo z pijaczkami i tak w kółko. Jak możemy Mu pomóc?
KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Różnica między grzybami halucynogennymi a neurotropowymi

Alkoholizm jest niestety chorobą, w której to chory - uzależniony człowiek może podjąć decyzję o leczeniu. Niestety nikt tego za niego nie zrobi, dopóki to on nie zdecyduje się na leczenie. Z tego co pan pisze alkoholizm teścia może wiązać się także z nieprzeżytą żałoba po śmierci żony i jest odreagowaniem utraty w najmniej konstruktywny sposób. Być może, gdyby teść zgodził się na wizytę u specjalisty (w każdym większym mieście działają Poradnie terapii uzależnień, ale to może być też wizyta u psychoterapeuty, który ma doświadczenie w pracy z uzależnionymi), teść otworzyłby się na przeżycie, tego, od czego zapewne ucieka.
Na pewno ważna jest postawa Pani i Męża. Nie można wspierać jego nałogu, warto pokazywać mu konsekwencje jego picia i stale proponować wsparcie, jeśli zdecyduje się na terapię.

pozdrawiam

Jarosław Żukowski
Pracownia Integra

0

Witaj! Niestety jeśli sama osoba nie chce się podjąć leczenia to trudno będzie ją zmusić. Z własnego doświadczenia mogę zaproponować aby udać się do MOPSu i tam postarać się o powołanie odpowiedniej komisji orzekającej, która wezwie i zmusi sądownie do leczenia.

Służę pomocą i zapraszam na swoją witrynę internetową ;-)
http://psychopedagog.eu

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy