Jak można leczyć osobę chorą na alkoholizm, która uporczywie odmawia leczenia?

Jak można leczyć chorego na alkoholizm , który uporczywie odmawia leczenia ?Jest to mój teść , który w ubiegłym roku w maju utracił żonę . Izoluje się od najbliższych, nie otwiera drzwi, nie odbiera telefonów. Nie dba o siebie, nie myje się , śpi w tych samych ubraniach, w których chodzi po wiele dni. W przypadku skrajnego wyczerpania pozwala się " odkarmić " , posprzątać mieszkanie , oprać ale jak tylko poczuje się lepiej to zaczyna koleżeństwo z pijaczkami i tak w kółko. Jak możemy Mu pomóc?

Na pewno ważna jest postawa Pani i Męża. Nie można wspierać jego nałogu, warto pokazywać mu konsekwencje jego picia i stale proponować wsparcie, jeśli zdecyduje się na terapię.

pozdrawiam

Jarosław Żukowski
Pracownia Integra

Witaj! Niestety jeśli sama osoba nie chce się podjąć leczenia to trudno będzie ją zmusić. Z własnego doświadczenia mogę zaproponować aby udać się do MOPSu i tam postarać się o powołanie odpowiedniej komisji orzekającej, która wezwie i zmusi sądownie do leczenia.

Służę pomocą i zapraszam na swoją witrynę internetową ;-)
http://psychopedagog.eu