Czy jest szansa na wyleczenie z alkoholizmu?

Dzień dobry. Mąż jest alkoholikiem. Próbuje wyjść z alkoholizmu poprzez uczeszczanie na spotkania aa i spotkania AA online. Chciałam zapytać czy to wystarczy i czy bez psychoterapii i wsparcia psychologa na którego nas obecnie nie stać jest szansa ma wyjście z nałogu. Dodam że mieszkamy za granicą.
KOBIETA, 38 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry, wyjście z uzależnienia jest możliwe bez psychoterapii i wsparcia psychologa, jednakże na pewno jest to trudniejsza droga - bardziej narażona na nawroty. W Polsce można skorzystać z terapii leczenia uzależnień refundowanej przez NFZ w Poradniach Leczenia Uzależnień. Może warto rozważyć taką drogę. Wskazane byłoby, żeby Pani jako żona osoby uzależnionej, też podjęła swoją pracę terapeutyczną w zakresie współuzależnienia. Pozdrawiam i życzę powodzenia