Alkoholizm a hipnoza

moj syn jest alkoholikiem czego nie dopuszcza do siebie odwyk nic nie dal sam nic nie chce z tym zrobic chcialabym sprobowac hipnozy ggdzie jest to mozliwei jaki jest koszt
ponad rok temu

Witam Panią,
kwestią kluczową jest pytanie: kto tu się chce leczyć? Pani za syna nic nie zrobi, jeśli on sam do tego nie dojdzie. Dynamika uzależnień ściśle związana jest z relacją z ojcem, a raczej jej przerwaniem bądź brakiem. Jeśli syn będzie chciał zrobić coś w tym kierunku, to oczywiście może skorzystać z różnych form pomocy. Nie mam informacji, w jakim mieście Państwo szukają pomocy. Przywracanie więzi z rodzicem jest procesem, w którym może również pomóc ustawienie hellingerowskie. Jeśli będą Państwo zainteresowani proszę o informację, to podam namiary.
Z poważaniem
Izabela Makowska-Trzeciak

Jeśli to Pani zależy na jego leczeniu a synowi nie, to trudno będzie sobie z tym poradzić. Nie ma metod "czarodziejskiej różdżki", która za dotknięciem pozwoliłaby kogoś wyleczyć i to bez jego zaangażowania.
Polecam poszukanie wsparcia dla siebie- grup dla osób współuzależnionych czy rodzin alkoholików istniejących przy poradniach AA. Pomoże tez to Pani bardziej realistycznie patrzeć na problem uzależnienia syna i radzić sobie z nim.