Jak namówić syna na leczenie alkoholizmu?

Szanowny Panie doktorze.Mam syna 31 -letniego, który jest alkoholikiem.Mieszka 300 km od mojego miejsca zamieszkania.Ale dziś stracił wszystko.Rodzinę,dom i pracę. Bardzo chciałabym natychmiast zacząć go leczyć.Zaproponowałam,żeby przyjechał do mnie, ale jest to uzależnione od Jego decyzji w sprawie leczenia. Wyraził zgodę. W jaki sposób mam postępować,by do Świąt Bożego Narodzenia był w domu a oddać Go na leczenie po Nowym Roku.Jak sobie z tym poradzić.Błagam o pomoc. Z poważaniem Magdalena

dorosły syn sam musi chciec sie leczyc i podjac kroki ku temu....inaczej sie nie da...odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam. Decyzję o leczeniu syn powinien podjąć samodzielnie jedynie gdy sam uzna, że potrzebuje leczenia terapia może się udać. Jeżeli Pani w tej sytuacji czuję się bezsilna być może warto zwrócić się do Ośrodka który zajmuje się pomocą osobą współuzależnionym są to np Poradnie Leczenia Odwykowego, Agencje Zdrowia i Trzeźwości, Ośrodki Interwencji Kryzysowej, Stowarzyszenia które zajmują się pomocą tego typu. Pozdrawiam

Aby podjąć leczenie, syn musi sam się na nie zdecydować i być do niego zmotywowanym. Nie ma co czekać do świąt, bo to długi okres. Syn powinien podjąć leczenie tak szybko, jak to tylko możliwe. Zwłaszcza, że jak Pani pisze, stracił wszystko właśnie przez swoje uzależnienie. Obawiam się, że sama sobie Pani z problemem syna nie poradzi. Potrzebne jest fachowe wsparcie specjalisty. Proszę poszukać w swojej okolicy ośrodka terapii uzależnień lub fundacji, która pomaga osobom z problemem alkoholowym.

Pozdrawiam serdecznie.