Szanse na wyleczenie alkoholizmu

witam mam pytanie zwiazane z alkoholem,moj chlopak probuje odstawic piwo (pije 5-6 dziennie,co jakis czas upija sie w tygodniu czy nie)nie chce isc do AA czy sa szanse na wyleczenie sie samemu ? I jak moge mu pomoc.Dodam ze zazartowal ze zamieni picie na marihuane ktora tez popala co jakis czas.Prosze o wsparcie mam 6 letnia corke i nie chce zebysmy znowu cierpialy.Czy jest cos co mozna zrobic ? :(

Lek. Marta Gryszkiewicz

Alkoholikiem jest się do końca życia. Jeśli chłopak nie będzie wykazywał chęci wyjścia z nałogu i abstynencji, to ani on sam,ani Pani, ani żaden specjalista mu nie pomoże.

Najważniejsze w przypadku leczenia alkoholizmu jest uświadomienie i przyznanie się do problemu, a także chęci i motywacja do zmiany. Jeśli chłopak nie zrozumie, że ma problem, niewiele mu pomoże.
Oczywiście, w nasilonych problemach, istnieje także możliwość wystąpienia o przymusowe leczenie. Czasami na początku pracy taka motywacja zewnętrzna jak "przymus" jest wystarczająca o ile w trakcie terapii przerodzi się w rzeczywistą chęć wyjścia nałogu.

Pozdrawiam!
http://pracownia-terapii.pl