Codzienne spożywanie alkoholu a ryzyko zachorowania na alkoholizm

Prosze o pomoc co mam zrobic popijam sobie alkohol piwa i wodke kiedy nikt nie widzi i jak jest tylko okazja mam męża i corke 7 lat boje sie.popijam juz od jakiegos miesiaca czy moge byc juz alkoholiczka ciagnie mnie do picia prosze o szybka odpowiedz

Skutki dla nich i ich rodzin są katastrofalne.
Wizyta u psychologa rozwieje wszelkie watpliwości, pomoże podjąć decyzję o zerwaniu z nałogiem i formą terapii.
Pozdrawiam.

Jeżeli "ciągnie" Panią do alkoholu, kryje się Pani z tym, czuje lęk przed opinią najbliższych osób - tak, może być to już pierwszy etap alkoholizmu. Po pierwsze warto będzie przyznać się przed mężem o swoim problemie (to da Pani wsparcie i pozwoli pozbyć się lęku) a po drugie - polecam udać się do poradni leczenia uzależnień (gdzie spotkania z psychologiem pozwolą Pani pozbyć się trudności). Pozdrawiam.

Dzień dobry, opisane objawy wskazują na powstający mechanizm uzależnienia. Proszę się zgłosić do poradni leczenia uzależnień. To dobrze, że w miarę szybko postanowiła Pani poszukać pomocy.