Codzienne spożywanie alkoholu i ryzyko wystąpienia padaczki alkoholowej

Nie wiem czego się spodziewać... Mam 28 lat i przez problemy domowe popadłam w alkohol. Od 3 lat piję codziennie po 2 lub 3 piwa, czasem zdarzało się po więcej. Chcę z tym skończyć ale nie bardzo potrafię. Myślę już nawet o terapii. Chcę wiedzieć jakie to ma konsekwencje na mój organizm. Czy jestem narażona na padaczkę alkoholową?

W pani przypadku jako postanowienie noworoczne: może warto spróbować stopniowo zmniejszać ilość wypijanego alkoholu. W pierwszym miesiącu zamiast trzech piw wypić dwa, a w kolejnym jedno. Później co drugi dzień po jednym piwie, aż pani dostrzeże, że tak na prawdę ten alkohol nie jest tak potrzebny w pani życiu. A do tego warto zaangażować się w uprawianie jakiegoś sportu np. bieganie, fitness. Taki sposób spędzanie czasu pozwala przekierować myśli na inne tory i uwalnia negatywne emocje. Jeżeli jednak to nie pomoże warto skonsultować się z psychologiem. Zwłaszcza, że pani dostrzega problem i chce sobie pomóc. Jest duża szansa, że pomyślnie przejdzie pani terapię. Powodzenia!