Czas picia alkoholu a alkoholizm

w jakim czasie można zostać alkoholikiem podkreślając że dana osoba pije już od jakiegoś czasu codziennie w niewielkich ilościach a czasem proces trwa już miesiąc lub więcej

Dzień dobry,

Najlepiej proszę udać się do Poradni Leczenia Uzależnień (w ramach NFZ), gdzie specjalista w osobistym kontakcie będzie w stanie udzielić Panu odpowiedzi. A być może i zaproponować podjęcie leczenia.

Dzień dobry!

Miarą alkoholizmu nie jest ilość czy częstotliwość wypijanego alkoholu, ale przede wszystkim motywacja do picia, emocje z tym związane, cechy osobowości sprzyjające uzależnieniom, kontrola nad piciem, konsekwencje picia, poziom radzenia sobie z innymi sferami życia, wzorce rodzinne itd.
Nie istnieje żadna sztywna granica, o której mówimy, że zaczyna się za nią lub kończy alkoholizm.
Osoba, o której Pan pisze zdecydowanie ma jednak problem z alkoholem i powinna zgłosić się np. do Ośrodka Terapii Uzależnień.

Pozdrawiam!

Mgr Patrycja Stajer

Witam
z przedstawionego przez Pana krótkiego opisu wynika, że opisywana osoba
pije codziennie
zdarzają się miesięczne okresy picia
brak danych o życiu osobistym, zawodowym
na pewno konieczna jest konsultacja w Poradni Terapii i Leczenia Uzależnień
Pozdrawiam