Czy picie piwa w nieregularnych odstępach czasu można nazwać alkoholizmem?

Witam, mam 19 lat od 5 miesięcy mam DD (DEREALIZACJE). Nurtuje mnie jedno pytanie, czy piwo co trzeci dzień, niekiedy co 2-3 miesiące a niekiedy przez parę dni piwerko na dzień to alkoholizm? Nie pije sama, wieczorami z chłopakiem, z teściami. PRZY DD BOJĘ SIĘ ŻE ZOSTANE ALKOHOLIKIEM STĄD MOJE PYTANIE Dziękuję za odp ;)

Dzień dobry!

Rozpoznanie picia szkodliwego czy uzależnienia od alkoholu - lub stopnia ich ryzyka - nie opiera się wyłącznie na ilości i częstotliwości wypijanego alkoholu. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i większa ilość informacji.

Pozdrawiam!