Uzależnienie od alkoholu a próba wyjścia z nałogu

Mam 29 lat i piję nieprzerwanie od 1.5 roku (kilka piw dziennie, ostatnio 8). W dzień pracuję a po południu się upijam. Poznałem bardzo wartościową dziewczynę, powiedziałem jej o tym a ona zapytała czy mi pomóc. Teraz chcę z tym zerwać. Wcześniej też chciałem dla siebie. Teraz również dla niej. Boję się czy jak żadnego piwa nie wypije to coś może się stać. Jakieś negatywne skutki odstawienia. Chcę bardzo, ale się boję. Co powinienem zrobić ? Mieszkam w Holandii i zależy mi też na pracy tutaj.

witam,
ponieważ problem trwa już długo proszę udać się do terapeuty uzależnień, który pomoże Panu wyjść z nałogu.
Od pacjenta, który również mieszka w Holandii wiem, że można znaleźć w poradni terapeutę- Polaka.
pozdrawiam i trzymam kciuki

Jeśli ze względu na trudności językowe nie ma Pan możliwości skorzystania z pomocy na miejscu, może warto spróbować gabinetów pracujących w systemie online? Jest sporo polskojęzycznych gabinetów oferujących tę formę pracy. Zachęcam.