Czy są inne metody wyjścia z nałogu?

Witam mam 41 lat 5 lat temu uzależniłam się od leku doreta dzienna dawka to nawet 30 tabletek trwało to około roku.Ze względu na brak środków na lek odtawilam go z dnia na dzień trafiłam w ciężkim stanie na detoks później na terapięPrzez 5 lat zylam w abstynencji udało się Niestety od 4 miesięcy uzależnienie wróciło biore 20 tabletek na dzień bardzo proszę o pomoc i poradę jak poradzić sobie z uzależnieniem bez detoksu i terapii czy są inne metody wyjścia z nałogu. Bardzo proszę o pomoc

Dzień dobry, dziękuję za wybranie ABC Zdrowie, proszę się skontaktować z lekarzem domowym i spróbować przedyskutować objawy uzależnienia. Może Pani skontaktować się też z lekarzem psychiatrą, ale z innym niż miała Pani kontakt do tej pory. Cudownych i genialnych sposobów na wyjście z uzależnienia nie ma. Tak naprawdę jest to mozolna i długotrwała praca ale daje dobre rezultaty. Nigdy żadnego leku, od którego się uzależniliśmy nie wolno odstawiać samodzielnie. Zawsze tym procesem powinien kierować lekarz psychiatra lub lekarz, który przepisał ten lek. Proszę również poszukać grupy, która pracuje z ludźmi uzależnionymi od leków, takie grupy istnieją. Można też skontaktować się też z grupami pracującymi z narkomanami, ponieważ proces jest ten sam tylko używka inna. Uzależnienie związane jest z psychiką człowieka i żeby odstawić lek trzeba pracować właśnie z nią. Dobrze byłoby też aby Pani skontaktowała się z psychoterapeutą, który pomoże rozwiązać problemy osobowościowe. Jeżeli Pani może swobodnie chodzić, to proszę dużo przebywać na świeżym powietrzu i dużo się ruszać; zająć swój umysł i ciało czymś innym niż tylko myślami o tym, by wziąć specyfik. Pozdrawiam serdecznie.