Jak pomóc alkoholikowi wyjść z nałogu?

dzien dobry. moj facet jest alkoholikiem,jestem z nim 3lata. bardzo go kocham i chce mu pomoc. on byl na terapii ,nie znalam go jeszcze wtedy ,ale opowiadal ze gdy opuscil terapije,to zostal sam,zucila go gziewczyna, tata wstydzil sie go i mama ,ktora byla w ameryce i on wrocil znow do alkoholiu. na terapii bylo powiedzjano ze on jest bardzo inteligentny i temu bedzie mu trudniej wyleczycsie. a jest naprawde zdolnym i inteligentnym, jest nurkiem, pilotem i operatorem drona.nie wiem jak mu pomoc

Witam!
Pani partner powinien ponownie rozpocząć leczenie. Musi wrócić na terapię, w przeciwnym razie uzależnienie od alkoholu będzie się pogłębiać. To jedyna metoda na powrót do normalności. Proszę wspierać partnera w podjęciu właściwej decyzji.
Pozdrawiam, J.Pluta

Dzień dobry, partner powinien wrócić na leczenie, kontynuować terapię uzależnień. Prawdopodobnie nawet jeśli przestanie spożywać alkohol będzie musiał uczestniczyć w grupach wsparcia przez wiele wiele lat. Obawiam się, że sama nie jest pani w staniu mu pomóc. Pozdrawiam.