Jak pomóc ojcu alkoholikowi?

Witam mam taki problem mój tata jest alkoholikiem pije bardzo dużo nie chce sobie dać spokój nie wiem co mam robić Bardzo się boje o jego zdrowie proszę o pomoc o poradę co mogę zrobić.

Dzień dobry.

Przyjmuje się, że nie ma możliwości pomocy osobie, która tej pomocy nie chce, więc szanse wsparcia Pani taty są, niestety, znikome.
Może Pani jednak poszukać wsparcia dla siebie, konsultując się z ośrodkiem leczenia uzależnień oraz uczestnicząc w grupie wsparcia dla osób będących w relacji z osobami uzależnionymi.

Pozdrawiam.

Witam, jako córka osoby uzależnionej kwalifikuje się Pani do uzyskania pomocy w Ośrodkach leczenia uzależnień gdzie proponuje się najczęściej indywidualną lub grupową psychoterapię DDA ( Dorosłych Dzieci Alkoholików). Udział w niej wzmocni Pani siły psychiczne w kontakcie z ojcem i umożliwi Pani takie zachowania wobec niego, które będą optymalne z punktu widzenia Pani dobra i jego zdrowia. Jedyne co Pani w tej chwili powinna i może robić w relacji z ojcem to informować go krótko i zwięźle, że cierpi na chorobę alkoholową i że powinien podjąć leczenie oraz przekazać mu ulotki informacyjne, dane kontaktowe do najbliższej poradni odwykowej. jednak odpowiedzialność za jego zdrowie i podjęcie leczenia leży po jego stronie , nie po Pani.Pozdrawiam