Jak walczyć z uzależnieniem od alkoholu?

Witam, mój tata pije codziennie(!) od roku-półtorej 6 piw dziennie, kiedy zwraca mu się uwagę są 2 opcje, albo denerwuje się i kończy temat lub broni się tym, że nie zaniedbuje obowiązków w pracy,zarabia pieniądze i może przestać pić kiedy chce , wieczorem się napić może bo lubi piwo, kiedy przychodzi weekend i nie idzie do pracy, pije 6 piw po obiedzie, kładzie się spać i o 18 znowu 6, więc w sam weekend wychodzą 24 piwa. Jak się za to zabrać ? bo czy to jest uzależnienie chyba nie trzebapytać?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza