Jak pomóc mężowi z uzależnieniem?

Mój mąż za dużo pije czy to już problem? Witam, mój mąż często po pracy lubi wypić dwa a nawet trzy piwa. Jego zdaniem ciężko pracuje, więc mu się należy. W weekendy pije ponieważ cały tydzień pracuje i również uważa, że mu się należy. Czasem wygląda to tak, że wypije sam cztery piwa i zasypia przed telewizorem. Wspólne wyjścia kończą się zazwyczaj awanturami a na wesela i sylwestra nie mam ochoty już chodzić, bo wiem jak się skończy. Co robić? żaden argument do niego nie dociera...

PrzemysĹaw Todorowicz

Zachowanie męża może sugerować jego uzależnienie od alkoholu. Osoby z problemem alkoholowym wbrew ogólnej opinii nie muszą wcale wypijać dużych ilości alkoholu, w większości wystarczy umiarkowana ilość ale spożywana regularnie.
Jeżeli mąż nie widzi problemu i sam nie będzie chciał podjąć leczenia nikt go do tego nie zdoła zmusić.

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

W Hipnoterapii Solution Focused działamy bardzo szybko w takich przypadkach, wiec polecam Hipnoterapię Solution Focused.

Z poważaniem
Franciszek Bartkiewicz

Tak, wygląda to na uzależnienie od alkoholu. Ale jak chce mu Pani pomóc? Nałóg to jego problem. Może Pani twardo obstawać przy tym, że potrzebuje pomocy specjalisty - ale bez wyrzutów i awantur. Alkoholizm to choroba.
Ważne, by tego nałogu nie ułatwiać - nie sprzątać po nim, nie załatwiać za niego jego spraw - wtedy odczuje, że coś jest nie tak.