Jak mam pomóc mężowi uzależnionemu od alkoholu?

Witam serdecznie . Mój maz pije bardzo dużo . Pracuje ale czasami nawet w pracy chociaż piwo . Po pracy nie wraca do domu tylko idzie do kolegów i tam siedzi i pije . Wraca późno tj. 23 albo później nawet mimo ze do 16 pracuje. Po powrocie do domu często robi awantury . Wmawia mi zdrady bądź zupełnie irracjonalnie wypomina ze jak miałam 15 lat poszłam z kolega do kina... a byłam jego . Wyprowadziłam się tydzień temu z domu po kolejnej awanturze . Mąż oczywiście przepraszał ale kolejny raz po prostu nie uwierzę . Obiecał się leczyć ale już na drugi dzień stwierdził ze nie pójdzie bo robię z niego wariata . Kiedy zabierałam rzeczy i meble dzieci z mieszkania zrobił kolejna awanturę . A później powiedział ze się powiesi . Na następny dzień pojechałam żeby z nim porozmawiać jakoś wpłynąć ale nie otworzył mi . Chciałabym mu jakoś pomoc ale niewiem w jaki sposób dotrzeć do Niego.

Witam . W relacji z osobą uzależnioną od alkoholu ważne jest stawianie granic, nie wolno pozwalać sobie i alkoholikowi na przemoc z jego strony, nie warto wierzyć w obietnice poprawy, gdyż służą one najczęściej tylko utrzymaniu zaprzeczenia, że ma się problem z alkoholem. W mojej ocenie dobrze Pani zrobiła wyprowadziwszy się, mam nadzieję, że ma Pani zabezpieczone miejsce i środki na życie dla siebie i dzieci, w razie czego można w takiej sytuacji skorzystać z pomocy takich placówek jak MOPS czy Centrum Interwencji Kryzysowej. Odpowiadając na Pani pytanie, jak może Pani pomóc mężowi- proszę udać się do specjalistycznej placówki leczenia uzależnień- znajdzie tam Pani pomoc dla siebie i wskazówki co dalej robić i jak postępować z mężem. Jest bardzo ważne aby zrozumiała Pani, że przez lata była elementem bardzo zaburzonego systemu i aby zmienić coś w swojej relacji z mężem konieczne jest aby skorzystała Pani ze specjalistycznej pomocy psychologicznej. Konieczność ta dotyczy również Pani dzieci, żyjąc przez lata w rodzinie alkoholowej są one obarczone ryzykiem dużych trudności osobistych zarówno w tej chwili jak i w przyszłości. Gratuluję decyzji o wyprowadzce, proszę kontynuować proces zmiany swego życia, proszę zawierzyć siebie i dzieci opiece specjalistów. Pozdrawiam bardzo serdecznie.