Jak mogę pomóc osobie uzależnionej od alkoholu?

Witam mam partnera który ma problem z alkoholem. W ciągu tygodnia pracuje i nie wiem czy czasem przed pracą nie chodzi z kolegą na szybką małpke, weekendy ka wolne wtedy to lubi sobie popic wcześniej było parę piwek i może 2 małpki, teraz jest tylko wódka. Moje tłumaczenia i prośby nic nie pomagają, na żadne leczenie nie chce iść mówi że to nikomu nie pomogło. Jak to in mówi weekend jest po to aby się napić... Ja już nie mam siły nie wiem co mam robić jak do niego dojść..... Nie potrafi dokonać wyboru co dla niego jest ważne w życiu. Dziś przyszedł znów nawalony ktoś zadzwonił i wyszedł z domu . Krzyczy wyzywa mnie to na pożytku dziennym jest u nas.Prosze o pomoc co mam robić.... Dziś powiedzial ze idzie się wieszać, ciąć żyć mu się nie chce co mam robić????

Gorąco zachęcam do kontaktu ze specjalistą terapii uzależnień w placówce terapeutycznej. Otrzyma Pani informacje na temat postępowania . Proszę to zrobić. Tłumaczenie i prośby nic nie pomogą, a będzie się robiło coraz gorzej gdyż uzależnienie to choroba postępująca, podstępna wymagająca profesjonalnej pomocy.

Dzień dobry, proszę skorzystać z pomocy w ośrodku leczenia uzależnień. Jeżeli Pani partner nie chce skorzystać z terapii, nie widzi problemu, proszę zastanowić się nad poszukaniem pomocy psychologicznej dla siebie. Pani w tej sytuacji również potrzebne jest wsparcie. Będzie miała Pani możliwość zastanowienia się nad realnymi możliwościami zmiany zachowania partnera.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka