Jak pomóc osobie uzależnionej od amfetaminy?

Witam mam problem mój maz uzaleznil sie od amfetaminy zaczol brac coraz wiecej pracuje jako piekarz nie spi nie je chce mu pomuc ale nie wiem jak do tej pory byly awantury ale to nic nie daje strasznie go moim odejsciem tez nie przynosi rezultatów prosze mi pomuc

Witam
Aby pomóc osobie uzależnionej wyjść z nałogu, potrzeba , aby ta osoba uznała, że jest uzależniona i aby stała się gotowa do podjęcia leczenia. To są bazowe założenia pracy z osobą uzależnioną. Bez uznania tego przez osobę z uzależnieniem /od jakiejkolwiek substancji/ nie uda się żadna podejmowana próba leczenia, pomocy czy podejmowania wysiłku wyjścia z nałogu. Proszę namówić męża do podjęcia terapii dla osób uzależnionych. Pani sama może się zgłosić na terapię dla osób współuzależnionych /proszę się dowiedzieć, gdzie w pobliżu jest placówka oferująca pomoc dla uzależnionych i współuzależnionych/. Może w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, może w MOPSie bądź w przychodni dla osób uzależnionych/ gdzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy i mieć możliwość uczestniczenia w grupie dla współuzależnionych/, gdzie otrzyma pani wsparcie i niezbędną pomoc w dalszym postępowaniu wobec męża i jego nałogu.. Jednocześnie proszę cały czas motywować męża do podjęcia terapii dla uzależnionych.
Pozdrawiam
Anna Szyda