Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc osobie bliskiej uzależnionej od amfetaminy?

Jak dotrzeć do męża który ma problem z amfetamina aby poszedł na terapię. On nie widzi w sobie żadnego problemu niszczy nam się przez to nasza rodzina, ma większość objawów związanych z chorobą psychiczną spowodowaną zarzywaniem amf. Od kilku dni już nie mieszkamy razem cierpi przez to nasze 2,5 letnie dziecko bo patrzył na rodziców skaczacyxh sobie do gardeł a teraz ma i ich osobno. Chcę pomóc mężowi aby nasze dziecko mialo normalna rodzine wierzę w to ze za jakiś czas będzie dobrze. Co robić?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Na ten moment najlepszym dla Pani wyjściem byłoby nawiązanie kontaktu z poradnią terapii uzależnień a tam z osobą, która zajmuje się współuzależnieniem. Tam uzyska Pani wsparcie w tej trudnej sytuacji i dowie się Pani jak postępować z mężem, żeby zechciał poddać się terapii.

0

Witam,

wskazane jest leczenie stacjonarne dla męża, w placówce, która stricte zajmuje się uzależnieniem, między innymi od środków psychoaktywnych. Doceniam Pani zaangażowanie w leczenie męża, jednak dobrze byłoby, żeby mąż docenił to, co stracił, czyli rodzinę, dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje bezpieczeństwa, spokoju, jeśli są ciągłe kłótnie pomiędzy małżonkami, to dziecko też jest zdezorientowane, przeżywa emocjonalnie problem rodziców, to będzie rzutowało na jego dorastanie i dorosłość.
Osoby uzależnionej nie należy odbarczać od odpowiedzialności za swoje postępowanie, uzależnienie jest chorobą, która wymaga ukierunkowanego leczenia i przede wszystkim zrozumienia problemu przez osobę, która cierpi z tego powodu. W związku z tym, wymagana jest konsekwencja Pani w działaniu, w celu zapewnienia stabilizacji dla dziecka

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy