Związek z chłopakiem uzależnionym od narkotyków

Witam. Poszukuje porady psychologa. Jak radzic sobie z chlopakiem ktory cpa. Jak go naklonic aby zaprzestal. Byl na detoksie lecz nie wytrzymal dlugo bo tylko 2miesiace. Jak mam z nim rozmawiac, bardzo go kocham i chce jemu pomoc. Mowi mi ze przestanie. Obiecuje nie cpal 3tyg lecz wziol. Prosze o pomoc, w jaki sposob mam z nim rozmawiac.

Na pewno powinna Pani być stanowcza w rozmowie i działaniu. Jeżeli wskazywanie partnerowi negatywnych skutków jego przyjmowania narkotyków nie skutkuje, może warto podziałać bardziej stanowczo - postawić ultimatum, lub w ogóle "zaprowadzić" partnera do ośrodka uzależnień. Osoba, która jest w nałogu często mówi, że "się zmieni", że "obiecuje", lecz ostatecznie fizyczny głód przyjęcia danej substancji wygrywa nad chęcią i werbalizowaną motywacją do zmiany. Potrzebna jest w takich wypadkach specjalistyczna pomoc. Pani natomiast powinna stanowczo określić swoje zdanie na ten temat, nakreślić Pani wizję przyszłości i oczekiwań - i się jej bezwzględnie trzymać. Każdy moment zawahania, lub też odpuszczenia pierwotnego postanowienia będzie działał wzmacniająco na nałóg partnera ("odpuściła mi tym razem, odpuści i następnym"). Warto też aby zasięgnęła Pani porady specjalisty w ośrodku terapii uzależnień, aby wiedziała Pani jak dokładnie postępować w Państwa przypadku. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Uzależnienie jest bardzo głębokim i złożonym problemem, stąd, niestety, Pani możliwości pomocy są ograniczone. Wyjście z uzależnienia zależy przede wszystkim od silnej woli, motywacji i wytrwałości mężczyzny. Konieczne jest podjęcie leczenia np. w Ośrodku Terapii Uzależnień.
Także Pani może skorzystać z pomocy i wsparcia - np. terapii dla dla osób współuzależnionych i żyjących z osobą uzależnioną.

Pozdrawiam!