W jaki sposób pomóc partnerowi z uzależnieniem od pornografii?

Dzień dobry, dowiedziałam się że mój partner ogląda pornografię, która jest dla mnie nie do zaakceptowania. On twierdzi że może z tym skończyć ale to i tak nie zmniejszy mojego wstrętu do niego i zabrniemy w błędne koło. Czy to ja mam problem, czy on? I czy powinnam od niego odejść? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Patrycja

Witam serdecznie,

przecież oboje macie problem, Wasz związek ma problem.
Powinniście pójść do psychoterapeuty (terapia par)
Jeżeli jednak czuje Pani wstręt do swojego chłopaka
to przecież sama udziela Pani sobie odpowiedzi

Pozdrawiam

Witam, nie akceptuje Pani tego że partner ogląda pornografię. Obiecał, że dla Pani przestanie oglądać. Proszę się zastanowić jak Pani chce odbudować relację, jeżeli chce Pani ją odbudować i z jakiego powodu odczuwa Pani taki wstręt. Partner zrobił w krok w stronę porozumienia. Warto może skorzystać z pomocy psychologa, seksuologa. Pozdrawiam serdecznie

Być może nadszedł moment w Pani życiu, by zastanowić się nad obecnym związkiem i tym, czego Pani oczekuje od swojego partnera.
Jeśli uzależnienie od pornografii znacząco wpływa na jakość Pani życia i funkcjonowania w związku, ale jednocześnie bardzo Pani kocha partnera, to warto zastanowić się nad skorzystaniem z terapii par lub wspólnie udać się do seksuologa.
Wszystkiego dobrego!