Dlaczego partner ogląda pornografię?

Witam. Mam 20 lat i od 4 lat jestem w związku. Mieszkamy razem i wszystko jest okej. Mój chłopak mnie szanuje, kocha i ogólnie nie mam na co narzekać. Ale ciągle mam problem z tym ze ogląda porno bądź inne gole kobiety w internecie. Sama mam niska samoocenę i jak oglądamy jakiś film w którym aktorka się rozbiera mam wrażenie jakby myślami był z nią i zapomniał o mnie... wiem ze mężczyźni ogladaja także rzeczy z różnych powodów. My się regularnie kochamy wiec nie rozumiem dlaczego on ogląda jeszcze porno. .rozmawiałam z nim o ttym. Powiedział ze nie mam się czym martwić, że liczę się tylko ja itp itd.. ale ciągle w głowie co innego... nie wiem czy dalej mam mu o tym mówić czy po prostu odpuścić. .. proszę niech mi to ktoś jakiś logicznie wytłumaczy :(

Dzień dobry!

Bardzo wiele osób, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, korzysta z pornografii. Powód jest naturalny - oglądanie pornografii jest przyjemne. Daje szybką, łatwo dostępną, nie wymagającą wysiłku satysfakcję.
Kontakt z pornografią sam w sobie nie musi stanowić problemu, jest powszechny.
Konieczna byłaby jednak dłuższa osobista rozmowa z obojgiem Państwa, aby ocenić, w jaki sposób ten temat istnieje w Waszej relacji. Jaka jest częstotliwość, charakter, motywacja partnera do kontaktu z pornografią, co ona dla niego znaczy, czy ma cechy uzależnienia itp. A także, dlaczego dla Pani jest to sprawa tak trudna.

Pozdrawiam!

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
bardzo istotne jest to, jak Pani czuje się z tym, że Pani partner ogląda pornografię. Jeśli nie jest do komfortowe i komunikuje to Pani otwarcie to ważne. Z tego co rozumiem, Pani partner nie widzi w tym żadnego problemu. Jednak problem raczej jest, skoro to Pani nie odpowida. Jak pokazują liczne badania naukowe oglądanie pornografii nie jest czynnością do końca neutralną. Z czasem ma wpływ na coraz więcej obszarów życia. Niestety czasami skutkuje również uzależnieniem. Proponuję porozmawiać z partnerem o tym, jak Pani się z tym czuje, ważne żeby nie bagatelizować problemu. Jeśli to Pani nie odpowiada to warto zająć się tym wspólnie. Pozdrawiam